Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri


Okul, otel, alışveriş merkezi, süper market, sosyal tesis, fabrika ve ofis gibi insan yoğunluğu olan alanlar için, toplum güvenliği açısından ideal çözümü tercih etmek büyük önem taşıyor. Acil anons ve seslendirme sistemleri sayesinde bu tür alanlarda tahliye, mesaj ve arka plan müziği ihtiyaçları karşılanıyor.

Bosell bu alanda, başta Bosch olmak üzere dünyanın önemli üreticileri ile çözümler sunuyor.

Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemleri Nasıl Çalışır?

Acil anons ve seslendirme sistemi, müzik ve anons olmak üzere iki kanal üzerinden çalışıyor. Anons yapılmadığı durumlarda müzik yayını devam ediyor. Anons yapılmak istediğinde çağrı istasyonu üzerinden anons yapılacak bölge seçiliyor, konuşma ve anons bitene kadar ana butona basılı tutuluyor.

Her türlü mimari tasarıma uygun, geniş hoparlör seçeneği olan seslendirme ve anons sistemi ihtiyaca yönelik olarak, bölgelere ayrılarak projelendirilebiliyor. Farklı bölgelere, farklı müzik yayını yapılabiliyor ve acil durumlarda sistem otomatik olarak acil anons durumuna geçerek kayıtlı sesli mesajın yayınlanmasını sağlıyor. Bununla birlikte, kurulan sistemler yangın algılama gibi diğer güvenlik çözümleri ile entegre edilerek bu cihazlardan gelen uyarılar ile devreye girebiliyor.