Akıllı Video Analiz ile Güvenlik Çözümleri

Yeni nesil görüntüleme ve yapay zeka teknolojileri kullanan analiz sistemleri, eşzamanlı olarak birden fazla kameradan gelen görüntüleri izler ve tanımlama yaparak herhangi bir tehdide karşı anında uyarı yapar. Sistem dahilinde onlarca değil, yüzlerce kamera kullanılsa dahi tüm bu kameralardan gelen görüntüyü eşzamanlı olarak analiz edebilen bu akıllı analiz ve güvenlik sistemleri; kamusal, askeri ve özel sektördeki tüm kurum ve kuruluşlar tarafından kullanılabilir. Bu akıllı video analiz ve güvenlik sistemleri; stratejik öneme sahip merkezler, havalimanları, fabrikalar, santraller, endüstriyel üretim tesisleri, demiryolları, işyerleri, alışveriş merkezleri yani kısacası her yerde güvenlik seviyesini maksimum seviyeye çıkarır.
Standart CCTV sistemleriyle birlikte daha da işlevsel hale gelen bu akıllı analiz sistemleri tüm izinsiz girişleri, hırsızlıkları ve sahipsiz paket gibi risklerin anında tespitine imkan tanımaktadır. Zaten kullanılan kamera sistemlerine kolayca entegre edilebildiği için sıfırdan kamera ve tesisat kurulumu için harcama yapmadan, düşük ilk maliyetle hemen kullanıma başlanabilmesi çok büyük bir avantajdır. Güvenlik personeli yerine kameradan gelen görüntüleri bu akıllı analiz yazılımları takip ettiği için insan kaynaklı hata payı da sıfıra indirgenmektedir. Bu güvenliğin en üst düzeyde olması anlamına gelir.

Sanal SınırSanal Sınır
Tek videoda İster bir ister dört farklı sanal sınır çizin, çift yönlü araç ve kişi geçişlerinde anlık alarm aksiyonları oluşturun.

Bölge GirişBölge Giriş
Kolayca geometrik bölgeler oluşturun, belirlediğiniz bölgeye giriş olduğunda anlık alarm aksiyonları alın.

Bölge ÇıkışBölge Çıkış

Belirlediğiniz bölgeden çıkış olduğunda anlık alarm aksiyonları alın. Üstelik geliştirilmiş analiz motoru ile bölge belirlemek çok hızlı ve kolay.

Yasak BölgeYasak Bölge

Park yapılmasını veya içerisinde bulunulmasını istemediğiniz bölgeleri belirleyin, anlık alarm aksiyonları ile bölgelerinizi kontrol altına alın.

Kayıp NesneKayıp Nesne
Değerli eşyalarınızı ya da nesneleri akıllı analizler ile daha fazla koruyun. Belirlediğiniz bölge içerisinde nesne kaybı olduğunda anlık alarm aksiyonları alın.

Yabancı NesneYabancı Nesne

Riskli bölgelerde bırakılan eşyalar ya da nesneleri akıllı analizler ile takip edin. Tek videoda birden fazla bölge oluşturabilir, alarm aksiyonları alabilirsiniz.

Koşma AlgılamaKoşma Algılama
Kalabalık ortamlarda aniden hızlanan veya koşan kişileri analiz edin. Belirlediğiniz bölgelerde koşma algılama tanımlayın ve alarm aksiyonları alın.

Yoğunluk Haritası (ısı haritası) Modülü, Heat MapYoğunluk Haritası (ısı haritası) Modülü, Heat Map
Isı haritası modülü, bir kameranın görüntü alanında belirli bir sürede veya sürekli olarak hareketliliğin yoğunlaştığı bölgelerin belirlenmesini sağlar. En yoğun insan hareketinin olduğu bölgeler kırmızı renk en az hareketin olduğu bölge ise yeşil renk ile işaretlenir. Perakende sektöründe ürün yerleşim ve mağaza düzeni bu yoğunluğa ve ürünlere gösterilen ilgiye göre yapılabilir.


Kişi Sayma ModülüKişi Sayma Modülü
İnsan sayma modülü, anlık olarak bir bölgeya giren, çıkan ve bölgede kalan insan sayısını belirlemeyi ve bu bilgiden bir istatistik oluşturulmasını sağlar. Sayım bir veya bir çok kamera ile herhangi bir zaman dilimi için yapılabilir.

Yönlenme Analiz modülüYönlenme Analiz modülü
Müşterilerin vitrin gözleminden sonra yönlenme rotalarının raporlarını sunmaktadır. İşletme önünde geçirilen süre sonunda vitrin görselinin müşterilere olan etkisi, işletmeye girip girmedikleri analizi yapılmaktadır.

Yüz Tanıma Modülü,Yüz Analiz Modülü

Yüz Tanıma Modülü

Video akışından en uygun yüz tanıma çözünürlüğünü seçerek tespit ettiği yüzleri veri tabanına kaydeder. Tanımlanan bu yüz ile ilgili arşivden veya canlı izlemede kimlik tespiti yapılmasını sağlar.

Yüz Analiz Modülü
İşletmeler,Avm ler, Kamu kurumlarına gelen kişilerin cinsiyetini, yaşını, ruh halini gözleyebilirsiniz. Girerken ve çıkarken ruh halini denetlenebilir. Cinsiyet, ruh hali, yaşı, tepkisi, tedirgin, mutlu, şaşırmış, iğrenmiş, üzgün...


Faaliyet İzleme ModülüFaaliyet İzleme Modülü
Faaliyet izleme modülü, personelin veya güvenlik görevlilerinin görev yerlerini belirli bir süre terk etmeleri dahilinde devreye girmektedir.