Satın almış olduğunuz ürünü yanlızca online olarak iade edebilirsiniz. İnternet üzerinden alınan ürünleri mağazamızdan değişimini sağlayamıyoruz.

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.


Arıza Koşulları

Sipariş edilen tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır.
Değişim işlemlerinde ithal ürünlerde, garanti veren firma tarafından yapılmaktadır.
İkinci el ürünlerde ise ürün teslim edildiği anda arızalı olması veya 7 gün içinde arızalanması durumunda iade ya da değişim yapılmaktadır. 7. günden sonra iade ve değişim yapılamamaktadır.
Arızalı ürününüzü faturası birlikte, bize göndererek, garanti kapsamında değişim yaptırabilirsiniz.
Garanti prosedürü en geç 30 gün sonuçlanmaktadır.

1. İade koşulları

İade işlemlerinde 6502 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder.

Özel istek getirilen ve/veya talepler uyarınca üretilen; veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ya da niteliği itibariyle iade edilemeyecek, hızla bozulma veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan bir ürün söz konusu olduğunda ve genel olarak ürün kullanıldığında ya da kullanılmamış olsa dahi kozmetik, gıda, iç giyim, her türlü kişisel bakım ürünü, DVD, VCD ve kasetler, bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri vb ürünler ambalajından çıkarıldığında iade hakkı kullanılamaz.

Satış Sözleşmesinin Cayma Hakkı maddesi kapsamında müşterinin ürünün teslim alındığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde ürünü iade etme hakkı mevcut olup zeteelektronik.com.tr üzerinden satın alınan ürünlerin para iadesi için öncelikle ürünün iadesi yapılmalıdır.

İade edilecek ürün içerisinde ürün faturası, İade sebebi, sipariş numarası ve adres bilgileri mutlaka bulunmalıdır.


İade edilecek ürün hasarsız orjinal ambalajında ve tekrar satılabilecek durumda olmalıdır. Ambalajı hasar görmüş tahrip edilmiş üzeri yazılmış veya tekrar satışını engelleyebilecek hal oluşmuş şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.
Zarar görmüş paketin tutanağı tutulmadığı taktirde ürün iadesi kesinlikle yoktur. Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı ürünün hasarsız olduğunu düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edilip edilmediğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.


Üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 30 gün içinde iade edebilirsiniz. Üretim hatası olduğu düşünülen ürünler, üretici firmalar tarafından kontrol edilerek iade kararı verilecektir. Kontrol süreci üretici firmalara bağlı olduğu için iade sürecinin sonuçlanması firmaların süreçlerine tabidir.

Tüzel kişi iadeleri
zeteelektronik.com.tr'den  siparişinizi tüzel kişi olarak verdiyseniz ve firma adına fatura kestirdiyseniz, iade talepleriniz için “iade faturası” kesmeniz gerekmektedir. İade faturası, alışveriş faturasının adına kesildiği kurum tarafından, alışverişe dair kargo bedeli dahil edilmeden kesilir ve elektromarketim.com'a iletilir. İade faturası kesilmeyen ve muhasebe birimimize ulaştırılmayan iade talepleri gerçekleştirilemeyecektir.

Tüzel kişi olarak zeteelektronik.com.tr'den satın almış olduğunuz ürünlerin değişim veya iade süreçleri bireysel müşterilerle aynıdır.

Yapılacak değerlendirmeden sonra ürün iadesi yedi ( 7 ) iş günü içinde vermiş olduğunuz siparişte ödeme yapılan hesap numarasına yada kredi kartı hesabınıza iade yatırılacaktır.

2. Bildirim

Hesabım sayfasındaki Siparişlerim bölümünden ilgili Siparişinizi seçerek Değişim/İade talebinizi iletebilirsiniz. Bu şekilde işlemleriniz daha hızlı gerçekleşecektir.


3. Kargo ile geri gönderim

İade edilmek istenen ürünler kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak paketlenmeli ve kargoya teslim edilmelidir.

Kargoya verilen ürün içerisinde İade Formu/Sipariş 
Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri için “İade Faturası” kesilmelidir aksi takdirde iade kabul edilmeyecektir.
Ürün paketlemesi ürünün orjinal ambalajına ve içindeki ürünlere zarar gelmeyecek şekilde yapılmalıdır.

İade Adresi :

Çakmak Mah. İkbal Cad. Seyrek Sokak No:58 /1 Ümraniye-İstanbul

zete@zeteelektronik.com.tr

0216 523 1919

4. Geri Ödeme

İade talebiniz onaylandığında, iade bedeliniz otomatik olarak alışverişin yapılırken kullanılan hesap veya kredi kartına iade edilir.

Kredi Kartı ile yapılan ödemeler için geri ödemelerinde %2,5 komisyon bedeli iade tutarında yer almaz.

İadenin kartınıza ulaşması ilgili bankanın iç süreçlerine bağlı olarak farklılık göstermekte ve gecikmeler yaşanabilmektedir. Bu durumları bankanız üzerinden takip etmenizi rica ederiz. Ayrıca taksitli ödemelerin iadesi banka süreçleri gereği taksitli olarak yapılmaktadır.